ISCoS 2013 – İstanbul

iscos-2013

Omurilik Hastalıkları Derneği olarak Spinal Kord Cemiyeti’nin (International Spinal Cord Society-ISCoS) 52’inci Yıllık Bilimsel Toplantısı 28-30 Ekim tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzlenmiştir.

Kongre başkanlığını Prof. Dr. Mehmet Beyazova’nın yürüttüğü ve derneğimizin ev sahipliği yaptığı ISCoS 2013 İstanbul toplantısının ana temalarını ‘Nörofizyopatoloji ve Doğal Afetler’ oluşturmuştur. Dünya’nın dörtbir yanından büyük  ilgi gören kongreye yurtiçi ve yurtdışından yaklaşık 1200’e yakın davetli katılmıştır.

Yalnızca hekimlerin deneyim ve bilgilerini paylaşması ile kalmayıp, hekimlerle hastaları da buluşturan ISCoS 2013 programı kapsamında, omurilik hastalıkları konulu bir çok workshop düzenlenmiştir. Bilimsel programa renkli bir sosyal programın eşlik ettiği ISCoS 2013’te katılımcılar, program sürecinde akşamları İstanbul’un seçkin mekânlarında yemeklere katılarak İstanbul’un kültürel ve sosyal yaşantısına iştirak etmişlerdir.

Katılımcılar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ise Adile Sultan Yalısı’nda düzenlenen gala yemeğinde bir araya gelmişlerdir.

iscos-2013-foto

Tüm hakları saklıdır. Copyright © 2021